Genel Kültür

Virginia Eyaleti Hakkında Bilinmeyenler

Güney Atlantik Bölgesi’nde yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan en büyük eyaletlerden bir tanesidir. Eyalette yoğunluk bakımından, Amerikalılar yaşamaktadır. Irk yapısı olarak, İngiliz kökenli Amerikalılar çoğunluktadır. Eyalet, birçok yabancı turistin ziyaret ettiği bölgeler arasında yer almaktadır. Eyaletin sahip olduğu, Virginia Beach, turist akınına sebep olan noktalardan biridir. Virginia Eyaleti ormanların ve dağların birleşiminden oluşan bir fiziki yapıya sahiptir.

Virginia Eyaleti Fiziki Yapısı ve Kullanılan Dil

Başkenti Vicmont’tur. Bölge halkı, İspanyolca ve İngilizce dillerini kullanmaktadır. Ana diller olarak kullanılan bu diller sonrasında, geriye kalan yüzdede farklı çeşitte dil yapıları hâkimdir. Fransızca ve Almanca, birkaçı arasında gösterilebilir. Eyaletin en dikkat çekici ve büyük yapıya sahip olan şehri, Virginia Beach olarak geçer. 690 km civarında bir uzunluğa sahiptir.

Eyaletin geniş bir kısmı, sularla kaplanmış bir fiziki yapıya sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde bulunan, maddi açıdan en kalkınmış bölgelerden biri olarak kabul edilir. Virginia Eyaleti, 61 bin doların üstünde yıllık gelir sağlamaktadır. 8.3 milyon civarında kişi Virginia Eyaleti’nde ikamet etmektedir. Bu özelliği ile Amerika Birleşik Devletleri içerisinde, en kalabalık eyaletler arasına girmeyi başarmıştır.

Amerika’da yaşanan bağımsızlık savaşında, savaşın kritik noktalarından biri olarak bilinmektedir ve savaşın kazanılmasında büyük bir rol oynamıştır. Virginia, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde, Doğu ve Batı olarak iki bölüme ayrılmış, tek eyalettir. Eyalette, mimari yapı olarak Avrupa mimarisi öne çıkmaktadır. Yüksek oranda, ormanlık arazi görülmektedir. Seattle, California eyaletlerine benzer bir fiziki yapıya sahiptir. Birçok kısmı, deniz kenarı bölgesine yakın ve turist çeken bölümlerden oluşmaktadır. Eyalet aynı zamanda, Old Domination ismiyle de bilinmektedir. Eyaletin Doğu bölgesi, Atlantik Okyanusu’nu görmekte, buna bağlı olarak yaz turizmi yapılmaktadır.