Genel Kültür

Osman Pazarlama Filmi Konusu

Recep İvedik serisiyle izlenme rekorları kıran Şahan GÖKBAKAR yönetmenliğinde ve kardeşi Toğan GÖKBAKAR senaristliğinde hazırlanan yeni film Osman Pazarlama 19 Şubat 2016 tarihinde vizyona girdi. Film 1,5 aylık süre sonunda 2 milyona yakın gösterici filmi izlemiş olsa da bu rakam Recep İvedik serilerinin, hatta Celal ile Ceren filminin izlenme oranlarının altında kaldı.

Osman Pazarlama Filminin Konusu

Film bir pazarlamacının, Osman Şaşmaz’ın etrafında dönen olayları konu oluyor. Pazarlamacı Osman parlak fikirleri olan, fakat parası olmayan girişimci bir karakteri temsil ediyor. Osman sevdiği kızla da parasızlık yüzünden evlenememektedir. Bu yüzden aklına gelen birçok yöntemi deneyerek para kazanmaya çalışır. Her ne kadar denemeleri tutmasa da, ilginç bulunsa da Osman çabalamaktan vazgeçmez. Yaptığı tasarımlar, ilginç fikirleri yatırımcılar tarafından rağbet görmemektedir.

Osman Şaşmazın bu denemelerinde başından geçen komik olaylar izleyiciyi kahkahaya boğmaktadır. Osman’a maceralarında en yakınında bulunan samimi arkadaşı Erkan ve Yakın bir akrabasının kızı olan Songül destek vermektedir. Ayrıca Songül Osman’a gizli bir hayranlık duymaktadır.

Başarılı bir iş adamı olarak kendini sevdiği kızın babasına ispat etmek isteyen Osman’ın pazarlama başarısızlıklarını konu alan filmde Demet AKALIN ve Okan Kurt’un yanı sıra Erkan rolünde Selim AKGÜL, Serap Rolünde Esra BALIKÇI, Methiye rolünde Yurtşen FİDAN, Embamba rolünde Liberat NİYOYANDİKA, Saffet rolünde Tahsin TONKUŞ, Songül rolünde Feriştah Senem YILDIRIM, Rıza rolünde Tahsin YILDIRIM, Adile rolünde Şükran ÇAĞMAN gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Film beklentilerin altında bir izleyici kitlesine ulaşmış durumda. İMDB tarafından film 10 üzerinden 3,2 ortalamayla düşük bir performans göstermiş görünüyor. Beyazperde.com sitesinde ise filmin 5 üzerinden 1,7 ortalama alması beklentileri karşılamadığı iddiasını doğruluyor. Sinematurk.com internet sitesinde film diğer sitelere nazaran 10 üzerinde 4,7 ortalamayla daha yüksek bir puana sahip.