Genel Kültür

Mısır Tanrıları Filmi Konusu

Dünyanın en iyi sektörlerinden bir tanesi olan sinema, son dönemde kusursuz olarak özel efektlerin yapılmasıyla yönünü fantastik, kurgu ve mitolojik filmlere çevirmiştir. Vizyona çıkmasıyla gişe rekorları kıran bu tarz filmleri izleyiciler tarafından sevildiğini gören yapımcı ve yapımcı şirketler, mitoloji konularının işlendiği filmleri yapmaya başladılar. Titanların Savaşı, Thor, Ölümsüzler gibi başarılı filmlerden biri olan Mısır Tanrıları da bu tarz filmlerin arasına girmiş bulunmaktadır.

Mısır Tanrıları Filmi Konusu Film, karanlığın acımasız tanrısının Mısır tahtını almasıyla başlar. Barışçıl olan imparatorluğu yıkarak, çatışma ve kargaşa yaratır. Birkaç cesur isyancılar bu Tanrıya karşı gelmektedir. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve yenmek için güçlü tanrılardan biri olan Horus’tan yardım ister. Böylece tanrılar arasında ölümcül ve amansız bir savaş başlar.

Bütçe

Bu filme ayırılan ve ödenen miktar ise 140 000 000 Milyon $’dır. Bu denli bir filme ödenen miktara değecektir.

Yönetmeni Tanıyalım

Mısır Tanrıları filmin yönetmenliğini Kehanet ve Ben robot filmlerini perdeye döken Alex Proyas uzun bir aradan sonra geri dönüyor. Filmin senaryosunu Matt Sazama ve Burk Sharpless’in yazdığı bu film izleyicileri adeta ekrana kilitleyecek. Alex Proyas 23 Eylül 1963 de dünyaya gelmiştir. Avustralya film yönetmeni, senarist ve yapımcıdır. Proyas Cannes Film Festivali’nde, Altın Palmiye ödülüne aday gösterildi. Amsterdam Fantastik Film Festivali’nde Gümüş Scream ödülünü kazanmaya layık görüldü.

Alex Proyas’ın Kısa Filmleri;

Neon (1980)
Duyarlılık (1980)
Garip Kalıntıları (1981)
Omurgasız (1987)
Düşler kitabı: Crateland\’a hoş geldiniz (1994)

Uzun metrajlı filmleri

Karga (1994)
Karanlık Şehir (1998)
Garaj Günleri (2002)
Ben, Robot (2004)
Bilme (2009)

Böylesine başarılı bir yönetmen olan Alex Proyas’ın filmleri gerçekten de izleyicileri etkileyecek tarzda. İzleyici kitlesinin de sevdiği Mitolojik tür olan bu filmi, izleyicilerin de çok beğeneceklerine eminim. Şimdiden herkese iyi seyirler.