Genel Kültür

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Filmi Konusu

Kaptan Amerika filmi; olağanüstü özelliklere sahip, işleri dünyayı kötülüklerden korumak olan bir grubun; başta aynı takımdayken nasıl ve neden karşı karşıya geldiklerini anlatan bilim kurgu filmi. Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Filmi Konusu ise takım başta ikisi kız olmak üzere beş kişiden oluşuyor. Bu takımın kaptanı da takımdakiler gibi olağanüstü özelliklere sahip ama çeşitli sebeplerden dolayı artık işini yapmıyor.

İşi takıma kaptanlık yapmak onları yönetmek olmuş. Biraz takımdakilerin sahip olduğu güçlerden bahsedeyim: Sarışın, asıl oyuncuyu oynayan kişi baya güçlü ve delinmez bir kalkanı var. Siyahi oğlansa uçabilmesinin yanı sıra teknolojik yönden de takıma destek oluyor. Kızların biri ateş çıkarırken diğeri metalleri kontrol edebiliyor. Ve en son oyuncumuz normal insandan çok bir robot gibi.

Başta her şey yolunda ama sorun şu ki; bunlar işlerini yaparken suçsuz insanları da istemeden öldürüyorlar ve sonuç olarak aslında ABD ye ait olan bu topluluk uluslararası bir yapı olacak ve yaptıkları sınırlandırılacaktır. Bu fikir görüşülür fakat grupta bunu kabul edip işine devam etmek isteyenlerin yanında özgürlükten yana olanlarda vardır ve bunun başını yenilmez Kalkanlı çekiyordur.

Uluslararası toplantı bir ülkenin başkanının başkanlığında toplanır. Takımdaki kişilerden bu projeye evet diyenler imza için oraya giderler. Fakat bir aksilik olur ve orada konuşmayı yapan başkan öldürülür. İşin tuhafı o başkanın oğlu da olağanüstü özelliklere sahiptir ve intikam duygusu kaplar içini. Peki, bu olumsuzlukları yapıp takımın üstüne olayları yıkan kişi kimdir? Kalkanın arkadaşı! Evet, bu da olayların seyrini çok değiştirir.

Birileri o kişiyi öldürmeye çalışırken kalkan o kişiyi korur çünkü kişinin asla böyle bir şey yapmayacağını ve bu işin arkasında başka bir şey olduğunu bilir. Sonuçta takımın kaptanı ve başrol oyuncumuz karşı karşıya kalırlar ve tabi kendi taraflarına adamlar bulurlar; Örümcek Çocuk da bunlardan biri. Bir savaş olur, kazananı olmayan bir savaş. Kalkan istediği gibi asıl suçluyu takip eder ve filmin sonunda her şeyin sebebinin bir intikam duygusu olduğu anlaşılır. Kalkan arkadaşlarını hapisten kurtarır ve film biter. Yani; seri devam edecek.