Genel Kültür

Ev Dekorasyonunda Tercih Edilmesi Gereken Ürünler

Dekorasyon stilleri ve dekorasyonlarda kullanılacak ürünler evimizin görünümü için oldukça önemlidir. Bu yüzden ürün tercihlerimizi son derece dikkatli bir biçimde gerçekleştirmemiz gerekir. Çünkü yaşam alanlarını modern ve şık gösteren mobilyalardan çok aksesuarlardır ve aksesuar seçimlerinde de bazı unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Modern ve şık bir dekorasyon çalışması yapmak için mutlaka çok sayıda aksesuar kullanmanız gerekmez. Sadece doğru ürünleri tercih ederek yaşam alanlarınızda istediğiniz her türlü atmosferi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

İyi bir dekorasyon, oradan buradan rastgele seçilen aksesuarlar satın almaktan çok daha fazlasıdır. Gerçek bir dekorasyoncu; çerçeve, ayna, mum, biblo ve vazo gibi dekoratif aksesuarları nerede nasıl kullanacağını önceden hesaplayarak bilinçli olarak seçim yapmalıdır.

Dekorasyon stilinizle ilgisi olmayan, gereksiz aksesuarlara para harcamak yerine, eviniz için doğru dekoratif aksesuarları seçebilir ve ev dekorasyonunuzu istekleriniz doğrultusunda şekillendirebilirsiniz.

Her oda, dekorasyonun bel kemiği olacak bir ana aksesuara ihtiyaç duyar. Bu, büyük ve göze çarpacak tek bir obje olmalıdır. Diğer aksesuarlar onun etrafında yerleştirilmelidir. Genellikle, baskın aksesuar mekanın odak noktasını vurgular. Bu nedenle, merkez objenizi seçerken iyi düşünmeli ve mekanın karakterini yansıtacak, güçlü bir aksesuar kullanmalısınız. Örneğin göz hizasında yer alacak büyük bir tablo, dekoratif bir ayna ya da eskiciden bulduğunuz farklı bir obje gibi duvar aksesuarı kullanmak iyi bir seçim olabilir. Örneğin, farklı boyutlardaki kırlentler veya farklı boyutlardaki kitaplar bir arada kullanılabilir. Bu sebeple, eviniz için süs eşyaları alışverişi yaparken tek tek parçalar satın almak yerine bir arada kullanabileceğiniz aksesuar grupları satın almaya çalışmanız oldukça önemlidir.