Genel Kültür

En İyi Beş Yıldızlı Oteller Hangileridir?

Herkes özellikle yaz aylarında dinlenip eğlenebileceği bir otel arar. En iyi beş yıldızlı oteller hangileridir diye sorduğumuz zaman bir sıralama olmaksızın her biri hakkında bilgiler vererek ilerleyebiliriz.

1. Barut Hemera

Hemera, barut oteller zincirinin bir halkasını oluşturmaktadır. Antalya’nın Side ilçesinde bulunmakta olan Hemera, en iyi beş yıldızlı oteller hangileridir diye sorduğumuzda ilk aklımıza gelen oldu. Çünkü hizmet kalitesinin yüksekliği, odaların çok temiz olması, yine aynı şekilde genel kullanım alanlarının da temizliği, yemek çeşitlerinin fazla, temiz ve taze oluşu.

Kesinlikle bu listeye birinci sıradan girmeyi hak eden bir otel. Otelin hiç mi kötü yanı yok diye sorulacak olursa. Tek bir olumsuz yan söyleyebilirim. Denizinin bazı noktalarındaki çakıllar… Fakat bunun içinde önlem alınmış durumda; Hemera misafirlerinin konforunu düşünerek hareketli bir iskeleyi denize koymuştur.

2. IC Hotels Santai Family Resort

IC Hotel’inde konaklamak kesinlikle mükemmel diyebilmek için veya bir başka şekilde söylersek En İyi Beş Yıldızlı Oteller Hangileridir diye sorduğumuzda IC Hotel’i de bu listeye koyabilmemiz için, Villa tipi odalarda kalmanız gerekmektedir. Çünkü sırf bu odaların ortak kullandığı fakat diğer otel misafirlerinin kullanamayacağı çok temiz bir havuzu ve çok güzel bir kafesi bulunmakta.

Odaların temizliği, yemeklerin lezzeti kesinlikle denemelisiniz dedirtecek! Denizinden de çok keyif alacağınıza garanti verebilirim. Aynı zamanda hangi yaşta olursa olsun bir çocuğunuz varsa tek tercihiniz olabilecek bir otel. Çocuklar için büyük oyun alanları, çok fazla su kaydırağı ve mini club imkânı sunuyor. Aslında onlara başka bir dünya oluşuyor diyebiliriz.

3. IC Hotels Green Place

Üçüncü sırada yine bir IC Hotel var. Çünkü doğasının güzelliği için gidilebilecek mükemmel beş yıldızlı oteldir. Yine çocuklar için çok güzel ve fazla imkânlar sunulmuştur denilebilir fakat daha sakin bir tatil hayali kuruyorsanız gidebileceğiniz bir otel… Temizliğinin üstüne yine laf söylenemez.

4. Fame Residence Lara & Spa

Hava alanına ve şehir merkezine yakın bir otel istiyorsanız ilk tercihiniz olması gereken fiyat performans açısından bakıldığında çok başarılı olan bir otel. Eğer havuz sever bir insansanız, havuz olsun ben o zaman tatile tatil derim diyorsanız da ilk tercihiniz olması gereken bir oteldir. Çünkü çok çeşitli ve çok temiz havuzlara sahip.

5. Wow Topkapı Palace

En iyi beş yıldızlı oteller hangileridir diye sorduğumuz bu yazımızda son sırayı eski ama bir o kadar güzel bu otele vermesek olmazdı. Temizlik ve yenilik açısından pek tatmin edici olmayan bu otelde çocuklarınızla çok eğlenebileceğiniz çok güzel su parkı bulunmaktadır. Bot ile neredeyse tü otel içindeki dönemeçli havuza ilerleyebilmektesiniz. Su parklarından çok keyif alacağınız, uygun fiyatlı beş yıldızlı bir oteldir. Sıralamaya aldanmaksızın her birini denemenizi tavsiye ederim.