Blog

Emlak Sektöründe Franchise Almanın Avantajları

Her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de franchise almak daha avantajlı ve prestijli olduğu için tercih edilmektedir. Emlak Sektöründe Franchise Almanın Faydaları ise başlıca şöyledir;

Açılan işletmeler genelde 5 yıl sonra franchise ise %75 i çok para kazanan işletmeler olarak hala çalışırken şahıs işletmesi olarak açılanların ise %75 i maalesef kapanıyor. Yani franchise sistemi bu şekilde 3 kat daha başarılı olmayı sağlıyor.

Daha önce tanınan, başarısı kanıtlanan ve tanınmış bir marka çatısı altında, işletme sahibi olmak o markaya ait tekniklerden ve prosedürlerden yararlanmayı sağlamaktadır. Emlak sektöründe yaşanan güvensizlik ortamını yıkmak için franchise bir işletmenin prestiji önemlidir. Ayrıca işletmeye yönelik çeşitli iş geliştirme, web programları, hukuksal işlemler, muhasebe ve tedarik süreçleri de tek bir merkezden yürütülmektedir.

Franchise Marka Prestijini Kullandırmaktadır

Franchise marka ile birlikte Ulusal ya da Uluslararası bir standarda ve kaliteye erişmek mümkün olmaktadır. Markanın bilinirliğine bağlı olarak daha çok müşteri çekme potansiyelini de böylelikle yakalamak mümkündür. Franchise veren işletme ayrıca emlak personellerine eğitim hizmetleri ve personel desteği de sağlanmaktadır.

Marka ile birlikte ortak hareket edilerek küçük emlak işletmelerin karşılaşacakları riskler ve çeşitli işletmecilik sorunları absorbe edilerek çözülmesi de mümkündür. Ayrıca emlak ofisinize ait reklam ve tanıtma giderlerinden de tasarruf ederken markanın yapacağı profesyonel reklamlardan da yaralanmış olursunuz.

Franchising sistemi, özellikle emlak sektöründe pek çok bölgede hizmet verebilmekte ve potansiyel müşterilerden de yararlanabilmektedir. Girişimciliğin getirdiği riskleri marka kendine de yükleyerek girişimciyi korur ve destekler. Bir ofis için gerekli olan doğru dekorasyon seçimini franchise alınan marka sizler için ofisinize uygun şekilde tasarlayarak gerekli düzenlenmeleri de yapmaktadır. Böylelikle mobilya ve dekorasyon seçimi masrafı ve zorluğundan da kurtulabilirsiniz.