Teknoloji

Elden Ring’e Arena Modu Ek Paketi Gelebilir

Çıkışından itibaren tüm yayıncıların oynadığı, tüm toplumsal medyalarda lisanlara pelesenk olan ve oyuncuların büyük bir çoğunluğunun beğenisini toplayan Elden Ring, gündemdeki yerini müdafaaya devam edecek üzere görünüyor.

Topluluktan bir oyuncu, Elden Ring haritasının en uç noktasına giderek oyuncuların girilmesi engellenen bir yere bir kamera numarasıyla girmiş ve oyuncuların muhtemelen şu an görmemesi gereken bir şeyi görmüş.

Oyuna PvP dövüş arenası ek paketi geliyor olabilir

Oyuncunun YouTube’da paylaştığı görüntüde haritanın uç noktasında Kolezyum üzere bir yapı bulunuyor. Bu da insanların oyuncuların rekabetçi olarak birbirleriyle 1’e 1 ve 2’ye 2 üzere oyun modlarında dövüşebileceği bir ek paket geleceği kanısına itti.

Aslında bu Kolezyuma benzeyen yapı oyuncular tarafından daha evvel de keşfedilmişti ve giriş yolları aranmıştı fakat bir sonuç alınamamıştı. Yapının kapısında bulunan savaşçıyla konuştuğunuz vakit şunu söylüyor: “Tüm istediğim sonuna kadar bir savaşçı üzere savaşmaktı. Pekala ya neden? Ey lütfun rehberi, neden bu kapı açılmıyor?”.

Hatta oyuncuların Limgrave’de bulunan buna misal keşfettiği tek bina bu da değil, The Lands Between bölgesinde bir bina keşfedildi. Tüm bu bilgiler bir ortaya getirilince dediğimiz üzere Elden Ring oyuncuları, oyuna gelebilecek yeni bir arena modu için heyecan ve beklenti içine girdi.

Elden Ring’e sahiden arena modu gelir mi?

Elden Ring geliştiricisi FromSoftware’den şimdi bir DLC duyurusu yahut planı açıklanmadı fakat gelecekte gelmesi pek mümkün. Üç Dark Souls oyunu da çıkışı sonrasında ek içerik almıştı ve bunların ortasında PvP arenalar da vardı.

PvP arenalara da yalnızca ek paketleri satın aldığınızda ulaşabiliyordunuz, hasebiyle Elden Ring’te de birebir şeyi beklemek mümkün. Dark Souls 3’ün birinci DLC’si, çıkışının 6 ay sonrasında gelmişti, bu nedenle Elden Ring için de emsal bir tarih öngörüsünde bulunabiliriz.

Oyuncunun arena bölgesini keşfettiği görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz