İş Dünyası

Çalışmaya Uygun Yönetici Koltukları

Bir firmanın işçi yükselişi alçalışına göre tabir ettiği eleman sınıfı vardır. Her kişi kendinden ve altındakilerden sorumludur. En üstte duran işçi eleman sınıflandırmalarında yöneticiler tüm firmanın veya işyerinin veri tabanını elinde tutmalı ve bunları yaparken kendi ofisinde, odasında gibi mekânlar da uygun koşullar altında bulunmalı, masa başı çalışmalı ve koordine etmelidir.

Genellikle yöneticilerin geçirdiği iş alanı günümüz teknolojisinde kısıtlı alana düşmektedir. Birçok yerden işini takip etme imkânı ile zaman tasarrufu eden yöneticiler bu stresli çalışma anlarında rahat bir koltukta oturmalı ve vücudunun yükünü, yorgunluğunu bir nebze olsun azaltan koltuklar seçmelidir. Çalışmaya Uygun Yönetici Koltukları rahat ve ortopedik açıdan bel oyuntusunu doldurabilir şekilde olmalıdır.

İnsanlar belirli bir omurga eğriliği içerisinde doğmuş ve eğriliğe binen yük arttıkça belirli rahatsızlıklar oluşmuştur. Bu alanda birçok çalışma yapılmış ve vücudumuzun strüktürüne yani yük binen kısmı olan omurgamıza uygun yatak ve yastık gibi uygulamalar ile rahatlık getirirken günümüzün neredeyse yarısını geçirdiğimiz ofislerde bu imkânı neden sağlamayalım.

Omurga eğriliğine uyum sağlayan koltuklarda olması gerekenlere ek olarak koltukların dışarıya doğru yarı oturur pozisyona kadar eğrilebilecek bir sırt kısmı olmalıdır. Hareket anlamında rahatlık sağlayan koltuklar ince kumaşlar yerine deri, nubuk gibi alternatifleriyle değiştirilmelidir. Çünkü insanın doğası gereği hava olmadığında oluşabilen terleme olayı deri koltuklar ile bir nebze olsun azaltılarak kötü görüntülere engel olur.            

Fakat kumaşların hava alması gibi söylentiler dolaşsa da bunun sebebi kumaştan çok koltukların yüzeylerinin geniş olmasından kaynaklanan hava alımını kolaylaştıran etmenlerdir. Kumaş sektörü geliştikçe su geçirmeyen kumaş gibi türlerde çıktı bu kumaş türünü yönetici koltuklarında kullanacak olmamız bize avantajlı bir yaklaşım sağlar. İnce temizlik isteyen şirketlerde bunu yapacak zaman kaybı yaşanmaması için hem ortopedik hem de konseptinize uygun renklerde doku seçerseniz gününüzü rahat geçirmiş olursunuz.