Teknoloji

Bomberman Nasıl Oynanır?

Seksenlerin müthiş atari oyunu yine karışınızda. Duvarlar sana engel olmasın, rakiplerini ez geç, duvarları patlat, ekstraları kazan, canavarları öldür. Dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler olan Bomberman oyunu karşınızda. Değişik karakterlerden kendine uygun olanı seç Bomberman Oyna

Bomberman oyunu 1983 yılında Hudson firması tarafından piyasaya sürülen ve daha sonra Konami firmasına geçen labirent tabanlı bir strateji oyunu. Üzerinden tam 33 yıl geçmesine rağmen, oyun popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Günümüzde birçok platformda oynanabilen bu video oyun çeşitli karakterler seçilerek oynanabiliyor. Oyun tek kişilik oynanabildiği gibi, aynı zamanda gerçek bir rakibe karşı da oynanabiliyor.

Bomberman Nasıl Oynanır?

Adından da anlaşılacağı üzere bombalar üzerine kurulu bir oyun. Kullanıcılar seçtikleri karakterlerle yön tuşlarını kullanarak geziniyorlar. Bu gezintilerinde canavarlara yakalanmamaya çalışıyorlar. Oyuncu canavarın geldiği yol üzerine bombayı bırakarak, canavarları öldürmeye çalışıyor. Aynı zamanda duvarların bir kısmı da bombalarla patlatılabilir vaziyette. Bazı duvarlar ise sabit halde bombalardan etkilenmiyor.

Bombalar sadece canavarları öldürmüyor, eğer koyduğumuz bombadan uzaklaşmazsanız siz de bombayla patlayabilirsiniz. Bombayı koyarken bu ayrıntıya dikkat etmeyi unutmayın. Bomberman seviyeler halinde oynanan bir oyun. Oyunda amacımıza ulaştığımızda yeni bir seviyeye ulaşıyoruz. Yeni seviyelerde oyun daha da zorlaşıyor. Oyun tabii ki bomberman, duvarlar ve canavarlardan ibaret değil.

Oyun içinde kimi zaman ekstralara da rastlamak mümkün. Ekstra can, bombanın menzilini arttırma, hızlandırma gibi çeşitli ekstralar oyunda mevcut ve seviyemiz arttıkça patlayan duvarların içinden karşımıza çıkıyor. Bu nedenle ekstralardan faydalanmak için duvarları patlatıp içinde herhangi bir şeyin olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor.

Oyun dünyanın her tarafında oldukça popüler bir oyun. Cep telefonlarında da oynanabilen oyunun günümüzde birçok farklı versiyonu piyasada yer alıyor. Gerçek bir rakibe karşı oynanabilen türünde ise canavarların yerine gerçek kullanıcıları yenmemiz gerekiyor.