Genel Kültür

Banyonuzda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Banyonuzda mutlaka bulunması gerekenler konusundan bahsetmeden, banyolarımız için dekorasyonun önemine değinmek istiyoruz. Banyolarımızı iş yarar ve dekoratif eşyalar ile kusursuz hale getirebilmek bizim elimizde. Dekorasyonda ayrıntıların çok fazla önemi vardır ve banyoların ruhunu yansıtan işte bu ayrıntılardır. İşe yarar ve son derece de dekoratif eşyalar kullanarak banyo gibi özellikle küçük mekanlarda daha estetik bir görüntü yakalamak mümkün. Örneğin geniş bir ayna hem mekanın olduğundan büyük ve ferah görünmesini sağlar hem makyaj, tıraş ve benzeri işlemler için olmazsa olmaz bir unsur olarak karşımıza çıkar hem de mekana modern bir şık bir hava kazandırır. Bugünkü yazımızda bir banyo dekorasyonunda olmazsa olmaz, banyonuzda mutluka bulunması gerekenleri değerlendirdik. Evinizin ve banyonuzun dekorasyon özelliklerine göre yüzlerce renk ve modele sahip türlü türlü banyo aksesuarlarından sizin için en uygun olanları seçerek banyonuzu işlevsel anlamda eksiksiz, dekoratif anlamda kusursuz modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Büyük Bir Ayna
Bir mekanı olduğundan daha büyük gösterecek ürün kesinlikle aynadır. Evin tüm odalarında mekanı olduğundan büyük ve ferah göstermesi için kullanılmasını önerdiğimiz ayna ürününün en anlamlı olduğu mekanların başında banyolarımız geliyor. Aynasız bir banyo elbette olmaz ancak lavabonun üzerine asacağınız küçücük bir ayna istediğimiz etkiyi yaratmayacaktır. Bu nedenle oldukça büyük bir ayna tercih etmeliyiz.

Havlupan / Havlu radyatörü
Diğer radyatör çeşitlerine göre havlu radyatörleri hem çok daha az yer kaplar hem de havluları hızlıca kuruturlar. Bu nedenle yeni nesil modern banyolarda sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Banyo Paspası
Banyo zeminine yerleştireceğiniz, banyolara özel olacak bir şekilde tasarlanan ve ona uygun üretilmiş bir paspas takımı banyonuza samimi ve sıcak bir hava getirecektir. Banyo paspaslarının bir diğer işlevleri ise duş ve banyo sonrası üzerine akan suları toplayacak ve zeminde oluşacak su lekelerine izin vermeyecektir. Duş Kabini
Banyolarımızın içinde bulunan duş teknelerinin çevresini kapalı tutmak, duş alışken dışarı su sıçramasını engellemek için duş kabini şarttır. Dekoratif ve desenli bir duş kabini ile banyonuza ekstra bir şıklık katabilirsiniz.