Teknoloji

Bakınca Ürpertici Ayrıntılar Bulacağınız Kaygı Temalı Tablolar

Bu içeriğimizde sizlere sanatçı Jeff Lee Johnson’ın birbirinden enteresan çizimlerini derledik. Sanatkarın kelam konusu yapıtlarını öne çıkaran yanı, detaylara verdiği önem diyebiliriz. Buna ek olarak sanatçı, yapıtlarında kelam konusu ayrıntıları korku öğeleri işleyerek dolduruyor.

Sanatçı, dehşet temalı çizimlerin yanında fantezi ve bilim kurgu eserleri de üretiyor. Bunların da birkaçına içeriğimizde yer verdik. Artık gelin, Johnson’ın birbirinden ürpertici ayrıntılarla dolu yapıtlarına yakından bakalım.

Bir kıyı fotoğrafı ne kadar kaotik olabilir?

  • Jeff Lee Johnson

Öncelikle birinci gözümüze çarpan ayrıntı gözlüğün üzerindeki Medusa’yı andıran karakter oldu. Bunun akabinde gözlüğün tam altına baktığınızda köpeğin pek de düzgüne yoramayacağımız bir canlıyla uğraştığını görüyoruz. Çizgili tişörtlü adamımızın kanlı havlu, tişört ve elindeki bıçakla nereden geldiğini düşünmek bile istemiyoruz.

Arkada işler daha da garipleşiyor:

Bahsettiğimiz adamın tam ardına baktığınızda kuma gömülmüş birini ve denize çekilen insanları görebilirsiniz. Kırmızı kazaklı adamın çocuklarının bacaklarında da bir gariplik olduğu ortada. Şezlong kiralama kısmı birinci bakışta olağan görünse de alt tarafındaki kan birikintisi dikkat çekiyor. Üst tarafında gördüğümüz, bir bayanı tutan dokungaçlar da o denli.

Fotoğrafı çekilen ve durumuna nazaran hayli keyifli görünen bebek de bulduğumuz son ürpertici ayrıntı.

Günün menüsü bu türlü olmamalıydı:

  • Jeff Lee Johnson

Bu yapıtta ise birinci göze çarpan ayrıntı, kahvenin üzerindeki kafatası oluyor. Tam önümüzde dokungaçlarıyla oğlunu çekiştiren bir anne bulunuyor. Masanın ve tezgahın altında ise daha fazla dokungaç ve garip bir canlı görüyoruz. Ayrıyeten aklı başında birinin o garip formda kesilen turtadan yemek istemeyeceği kesin.

Bu sırada yan masamızdaki adam ne yapıyor?

Gazetesini pek sakin bir biçimde okuyan karakterin tabağında göz ve parmaklar bulunuyor. Lavabonun kapısında ise muhtemelen sıkıntı dakikalar geçirmiş olan birinin el izi görünüyor. Son olarak turtanın olduğu masadaki ikinci karakterin yüzü de hayli garip.

Herkesin elbet kendi iradesiyle beş yıldız verdiği otel:

  • Jeff Lee Johnson

Burada ise karakterimizin olağanın biraz ötesinde olan beyaz deri rengi dikkat çekiyor. Sağ tarafta gördüğümüz kedi, bir dokungaçla uğraşıyor ve çabucak ardında da kan birikintisi görüyoruz. Sol üstteki telefon kulübesinde ise pek de güzel şeyler yaşanmadığı kesin.

Asansörlere baktığımızda ise asansör boşluğuna düşen bir adamı ve bir silüeti görüyoruz. Ayrıyeten asansör kapısında İllüminati’yi andıran bir sembol de dikkat çekiyor. Ayrıyeten soldaki asansörde kendini asan bir adamın gölgesine ya da silüetine benzetebileceğimiz bir figür bulunuyor. Resepsiyonun tavanına baktığımızda ise olağandan çok daha büyük boyutlarda bir örümcek görüyoruz.

Bugün dışarı çıkmasak da olurmuş:

  • Jeff Lee Johnson

Bu görselde birinci dikkat çeken ayrıntılardan biri yılan şeklindeki bisiklet zilimiz. Bunun da yanına baktığınızda yemeğin içinden çıkan dokungaçları görebiliyorsunuz. Sağ taraftaki kafenin duvarlarında ve yerde bulunan kan kalıntıları da dikkatimizden kaçmıyor.

Pek de dost canlısı üzere bakmayan bir kurt ve kurdun ayağının yanında kanalizasyondan uzanan eller de bulunuyor. Ayrıyeten üst tarafta elinde balta tutan bir adamı görüyoruz. Sol taraftaki kafenin duvarında fener balığını anımsatan bir canlı ve onun dokungaçları görünüyor. Çamaşır ipine asılan kan içindeki kıyafetler de yakaladığımız son ürpertici ayrıntı.

Bonus: Sanatkarın başka çalışmalarının birkaçı

Sanatçının web sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Farklı kategorilerde birçok yapıtı bulunuyor. İçeriğimizdeki yapıtlardan favorinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,