Genel Kültür

Avagart Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Avangart salon dekorasyonlarının ana hatlarını şu şekilde belirleyebiliriz. Kontrast renk kullanımı geometrik çizgilerin mobilyaya özgürce yansıtılabilmesi. Bu tarzda dikkat çeken unsurlar arasında ise, cam, metalik ve ahşap mobilyalar dikkat çekmektedir. Bunların yanı sıra şekilsiz formlar ve keskin çizgiler, bu tarzı yansıtan diğer öğeler arasında yer almakta.

Kanepe, masa, sandalye seçimlerinde tercihinizi düz çizgilerden yana kullanıp, geometrik formları ise aksesuar seçimleri ile salonunuza yansıtabilirsiniz. Salonunuzun albenisini artırmak adına alüminyum ve çelik mobilyalar en gözde aksesuarlar arasında yer almaktadır. Cam aydınlatmaların, metal aksamlar ile buluştuğu , parlak krom ayaklı cam sehpalarda salonunuzun albenisini artıracak unsurlar arasında yer almaktadır.

Mobilyalar evin karakterini oluşturan en temel parçalardandır. Bu noktada, mobilya seçimi yaparken uygulamak istediğiniz tarzı çok iyi tanımak ve bilmek gerekiyor. Eğer, sizler evinizde avangart bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız, kullanacağınız mobilyaların gösterişli ve ihtişamlı olması oldukça önemli. Ahşap varaklı detaylara, kapitoneli döşemelere, kadife kumaşlara sahip mobilyalar kullanabilir, bordo, mor, lacivert, siyah gibi koyu tonların yanı sıra, bej, beyaz, gümüş ve altın renklerini kullanabilirsiniz. Bu noktada, seçeceğiniz parçalarla şık bir görünüm elde etmeniz oldukça önemli. Bundan dolayı, seçeceğiniz parçaların aşırı abartıdan uzak olmasına özen göstermelisiniz.

Avangart bir ev dekorasyonu uygulaması yaparken, halıların muhteşem gücünden yararlanmamak olmazdı. Evin stilini etkileme konusunda oldukça başarılı olan halılar, avangart bir dekorasyon elde etmeniz konusunda da sizlere destek olacaktır. Avangart dekorasyon, klasik dekorasyona yeni bir soluk getiren, bağımsız bir stil olarak karşımıza çıkıyor. Avangart stili klasik dekorasyondan ayıran en önemli konulardan biri, dikkat çekici ve ihtişamlı detayların kullanılması oluyor. Örneğin klasik bir koltuk takımının kol bölümündeki ahşaplarda kullanılan yaldız detaylar ya da büfelerde klasik işlemeler, avangart döşenmiş evlerde görebileceğiniz yansımalar.