Otomobil

Araba Nasıl Boyanır?

Birçok insan araba boyarken yanlış teknik uygular. Biz de sizlere Araba Nasıl Boyanır hakkında doğru tekniklerle bilgi vermeye çalışacağız. Arabanızı boyamadan önce alt zeminini hazırlamanız gerekmektedir. Eğer alt zemininiz iyi bir şekilde hazırlayamazsanız yani yamukluk ve bozukluk olursa boya işleminizde boşa gitmiş olacaktır. Bu yüzden de lütfen bu konuda dikkatli olunuz. Yüzey pürüzsüz ve dümdüz olması şarttır. Arabayı boyayacağınız yerin kapalı olması ve temiz olması gerekir.

Bunun nedeni de boya arabaya çabuk silikonlaşacak ve etraftan gelen tozlarda arabaya yapışmayacaktır. Araba boyarken püskürtmeli olan tabanca sayesinde boya dağılmaz ve daha çabuk boya arabaya yapışmaktadır. Boyanın akmaması için püskürtme tabancası çok yardımcı olmaktadır. Eğer isterseniz arabanızı parça, parça olarak da boyayabilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra araba boya fırınlarına verilerek bu sayede boya kemikleştirilmektedir.

Araba fabrikadan boyalı bir biçimde çıkmaktadır. Teknolojik olan cihazlar sayesinde boyanın ne kadar kalın olduğu da anlaşılmaktadır. Fabrikadan çıkan tüm arabalar bu teknolojik cihazdan geçmektedir. Arabanın boyası beş ile on yıl garantilidir. Hasarlanmış olan arabalar ise mutlaka kendi rengine boyanmalıdır. Araba boyamak çok zor bir işlemdir. Aynı zaman da araba boyamak çok zaman almaktadır. Araba komple boyanacaksa bunun ücreti bin ve iki bin arasındadır.

Tabi bu istediğiniz boyaya göre de fiyatında değişkenlik gösterebilir. Araba uzman eller tarafından boyanmalıdır. Aksi takdirde araba yanlış teknikle boyandığı zaman arabanın değeri de düşmektedir. Arabanızı kesinlikle uzman olan kişilere teslim etmelisiniz. Bu konuyu önemseyin ve mutlaka dikkate alınız. Araba boyamak çok önemli bir konu ve araba boyamakta eğer bilginiz yoksa araba boyayan uzmanlara arabanızı teslim ederseniz pürüzsüz bir şekilde sizin elinize gelecektir. Ama araba boyamada pek bilginiz yoksa arabanızın değerini düşürebilirsiniz.