Otomobil

Araba Camı Nasıl Silinmelidir?

Araba camları hem görüntü açısından hem de görüş açısı açısından temiz olması önemlidir. Bu yüzden ara sıra temizlenmesi gerekir. Böylece kirler cama iyice işlememiş olur ve temizliğiniz daha kolay bir hal alır. Her zaman oto yıkamaya verebilecek paramız olmayabilir ve bu durumda iş başa düşer. Peki, Araba Camı Nasıl Silinmelidir Hangi malzemeler kullanılırsa daha uzun ömürlü olur?

Araba Camı Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle pamuksu bezlerden kaçınılması gerekir çünkü bu bezler cama oldukça toz yapışmasına sebep olduğu için tercih edilmemesi daha iyi olur. Toz bırakmasının yanı sıra camı çizme riski oldukça fazladır. Süngerin yumuşak (sarı) kısmı ile öncelikle çamurlu kısmı saf su ile temizlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Yeşil kısmını asla kullanmayınız aksi takdirde camınız çizikler içinde kalabilir.

Silikon içerikli cam spreyleri piyasada mevcuttur. Kolaylıkla bulabileceğiniz bu spreylerin en güzel tarafı ise tozu tutmamasıdır. Kısacası arabanız daha geç kirlenecektir. Fiyatı piyasada 2-3 Türk lirası aralığındadır. Fiyatı da oldukça cazip olmakla beraber hem zamandan hem de paranızdan tasarruf ediyorsunuz.

Fakat silerken diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise silmeye yukarıdan aşağıya doğru başlamanız sizin için daha pratik ve doğru bir temizlik olacaktır. Çoğu insan farklı farklı yöntemler geliştirmiştir. Bunlardan bir tanesi de aspirin yöntemidir. Aspirin ile silinen camda leke olmadığı denemiş tabi sizin seçiminiz hangi yöntemi kullanacağınız.

Başka bir teknik ise araba yıkayacağınız suya sirke koymaktır. Herkesin evinde rahatça bulabileceği ve çok ucuz bir madde ise sirkedir. Tabi işe yarıyor diye bol bol kullanmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Sirkenin birçok şeye faydasını biliyoruz. Cam silerken ise hem cama parlaklık veriyor hem de camın hemen tozlanmasını önlüyor. Gördüğünüz gibi araba camı silmenin ucuz, faydalı ve zahmetsiz yolları sadece birkaç püf noktasına dayanıyor.

Etiketler: ,